Ieri, 30 mai 2022, de la ora 16.00, a avut loc Adunarea Generală a Crucii Roşii Sibiu în Sala Festivă a Bibliotecii Astra. La Adunarea Generală a participat Mihai Balaban, Preşedintele Crucii Roşii Sibiu care a condus adunarea şi a amintit că a fi voluntar înseamnă sa faci ceva fără să aştepţi nimic în schimb, Raluca Morar, directorul filialei Sibiu, care a prezentat raportul de activitate al filialei pentru ultimul an, Andreea Dumitraşcu si Gerogeta Cozma, vicepreşedinţii Crucii Roşii Sibiu.
Luminiţa Apostu în calitate de cenzor a prezentat raportul financiar al filialei şi a subliniat că mare parte din veniturile realizate de filiala provin din cursuri şi din donaţii.