Medicul din Brașov prins că lua mită a fost reținut. Este internist, șef secție, la Spitalul CFR. El a fost prins azi în flagrant în momentul în care lua mită 200 de lei la un pacient. Până acum, procurorii de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Brașov au descoperit 10 fapte de luare de mită în care a fost implicat acest medic. El a fost reținut pentru 24 de ore, urmând ca anchetarea sa să continue. Procurorii spun că îl urmăreau de trei luni pe doctor.