Astăzi, 26 iulie, prefectul Dumitru Țiplea a convocat în ședință operativă la prima oră a dimineții membrii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) cu atribuții în gestionarea efectelor produse de furtuna din cursul zilei de ieri. Primele măsuri adoptate la nivelul celulei de criză sunt: 1. solicitarea inventarierii pagubelor la nivelul județului printr-o circulară […] » Mai multe detalii