Weekend plin pentru jandarmii montani din Sibiu. Aceştia au fost nevoiţi să intervină şi sâmbătă şi duminică pentru a ajuta mai mulţi turişti care au rămas înzăpeziţi cu malinile în zona Rozdeşti.
În după-amiaza zilei de sâmbătă, în urma unui apel prin numărul unic pentru apeluri de urgenţă 112, jandarmii montani au intervenit în zona Muncel-Rozdești, acolo unde cinci tineri din Sibiu, Alba și Vatra Dornei au rămas cu mașina înzăpezită. După ce au reușit să repună autoturismul pe direcția de deplasare,