Liberalii merg pe mâna PSD. Peneliștii au aprobat prin vot covârșitor ca guvernul Ciolacu să își asume răspunderea pe măsurile fiscale. Au pus și câteva condiții. De ochii lumii.
Președintele PNL, Nicolae Ciucă, a anunțat că liderii partidului au votat să susțină angajarea răspunderii guvernului. ”Cu respectarea principiilor pe care PNL le-a enunțat”, conform g4media.ro.
Întrebat dacă conducerea PNL ia în calcul să iasă de la guvernare, Ciucă a respins ideea. Și a spus că ”votul de azi privind aprobarea angajării răspunderii e cel care confirmă decizia PNL pentru continuarea guvernării.