Kyros Vassaras, președintele Comisiei Centrale a Arbitrilor (CCA) , a susținut o conferință de presă de aproape trei ore. Chiar daca arbitrajele sunt dezastruoase din Superliga, grecul din fruntea arbitrajului românesc nici nu concepe să demisioneze.
„Nu am de ce să mâ gândesc la demisie. Nu există nicio motivare în acest sens. Cred că avem jucători buni, mai puțin buni, arbitri, la fel, conducători la fel, așa că nu înțeleg de ce mă întrebați numai de arbitri. Motivul pentru care avem VAR este să nu mai fie greşeli evidente.