Foto Arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/03/jandarmi-protest-1.jpeg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/03/jandarmi-protest-1.jpeg” title=”Jandarmii sibieni nu-și mai cumpără binocluri și bodycam-uri – Sunt prea scumpe pentru finanțare de la Consiliul Județean 83″/>Reprezentanții Jandarmeriei sibiene au încercat marea cu degetul. Dar nu au reușit mai mult de atât. Au cerut finanțare, prin Autoritatea Teritorială de Ordine Publică pentru achiziționarea a două binocluri cu vedere pe timp de noapte și 22 de bodycam-uri cu 22 de carduri de memorie. Doar prețul binoclurilor ar fi depășit toate proiectele ATOP de anul acesta. Și pentru că nu au reușit să propună ceva în limita a celor 3.000 de lei alocați, jandarmilor sibieni le-au fost luați și acești bani.
Cele două binocluri costă 18.000 de lei,