Brașoveanul Ionel Ganea, fostul mare atacant al naționalei, a fost alături de „tricolori” și la meciul cu Olanda de la Munchen. „Experiență reușită. Ce să zic?! N-a fost un meci bun. Poate dacă nu luam acel prim gol, poate alta era soarta partidei. Ne-a oprit din elanul ăla de la meciul cu Ucraina, dar nici forma n-a mai fost…Olanda are jucători foarte buni, o să vedeți că va ajunge sus, poate chiar în finală. La acest turneu mi-au plăcut Niță și Stanciu. La ultimul meci n-au mai fost cum trebuie.