Camera Deputaților a votat, săptămâna trecută,proiectul de lege care prevede că salariul de bază în domeniul agricol va porni de la 3.000 lei lunar.
„Aducem mai mulți bani în buzunarele angajaților din agricultură și industria alimentară!“, a transmis senatorul Ioan Deneș, care a susținut, alături de colegii săi din coaliția de guvernare, aceste pachet de măsuri pentru Româia.