În după-amiaza și seara zilei de duminică, 3 septembrie, între orele 13.00- 23.45, pompierii militari bihoreni au intervenit în trei localități, pentru înlăturarea efectelor vântului puternic și ale ploilor torențiale avertizate de codul galben sub incidența căruia s-a aflat județul Bihor. Astfel, echipajele de pompieri ale Detașamentelor 1 și 2 Oradea au acționat în municipiu, […] » Mai multe detalii