Cu trei etape înainte de finalul play-off-ului Ligii a 4-a Sibiu, în fond de finalul sezonului, AFC Inter Stars 2020 Sibiu și-a asigurat matematic titlul de campioană județeană și, împlicit, dreptul de a disputa barajul pentru promovarea în Liga 3, baraj în care urmează să o întâlnească pe Olimpic Zărnești, campioana Brașovului.
Teodor Birț, președintele clubului înființat în urmă cu doi ani, după plecarea sa de la FC Hermannstadt, a vorbit despre barajul cu formația din Zărnești și planurile de viitor ale Interului,