Înscrierea copiilor la grădiniță începe pe data de 30 mai, iar reînscrierea din 16 mai. Datele celor mici pot fi comunicate de către părinți online, însă dosarele se depun personal.
Ministerul Educației anunță că reînscrierea copiilor de grădiniță începe din data de 16 mai, iar înscrierea celor nou-veniți din data de 30 mai.
Programul va fi stabilit de conducerea grădiniței și va fi afișat la loc vizibil în fiecare grădiniță.
De asemenea, părinții pot comunica grădiniței prin fax,