Un angajat al Serviciului Județean de Ambulanță Brașov a anunțat joi într-un apel la 112 că mai multe colege ale sale au fost nevoite să își părăsească locurile de muncă, deoarece în birouri a pătruns un gaz iritant, informează Radio România Brașov FM.
Pentru că așa prevăd procedurile, unul dintre angajați a sunat la 112 și un echipaj le-a acordat îngrijirile necesare celor 8 femei afectate de gazul împrăștiat în zona birourilor.
„Când s-a întâmplat acest eveniment nu eram efectiv în birou alături de colege,