O locomotivă care tracta 22 de vagoane încărcate cu motorină a luat foc, în apropierea gării din Oradea. Din fericire, pompierii au reușit să stingă flăcările înainte, înainte ca acestea să se propage la restul garniturii.Incendiul a fost anunţat, miercuri, la ora 13:57, la locomotiva unui tren de marfă… » Mai multe detalii