Pompierii sibieni au intervenit, miercuri, la Agnita, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o hală dezafectată. Un utilaj de vopsit, aflat la etajului unu al clădirii a luat foc.
Pompierii militari ai stației Agnita au fost solicitați să intervină de urgență în localitatea Agnita, pe strada 1 Decembrie pentru limitarea și stingerea unui incendiu izbucnit la un utilaj de vopsit aflat la etajul I al unui operator economic cu profil de activitate vopsitorie.
„La fața locului s-au mobilizat de urgență 2 autospeciale de stingere și un echipaj SMURD.