Angajații din România vor mai avea o zi liberă. Comisia pentru Muncă din Camera Deputaților a aprobat miercuri un proiect prin care ziua de 6 ianuarie, de Bobotează, devine zi liberă, a declarat pentru G4Media deputatul USR Cristian Seidler. Următorul pas este votul în plenul Camerei Deputaților, care este și cameră decizională. Ulterior, proiectul va merge la promulgare la președintele Klaus Iohannis. Cum la anul, ziua de 6 ianuarie cade într-o vineri, românii vor avea o minivacanță, și asta la numai 3 zile după vacanța de Anul Nou.