Direcția Regională de Drumuri și Poduri Brașov (DRDP Brașov) a anunțat joi că în zona Brașov continuă proiectul de semnalizare cu stâlpișori de iluminare a tronsoanelor periculoase.
„Continuăm proiectul de semnalizare cu stâlpișori de iluminare a tronsoanelor periculoase.
În total vor fi montate peste 100 de ansambluri alimentate cu energie solară pe toată raza DRDP Brașov.
De această dată ne concentrăm pe semnalizarea zonei podurilor și a podețelor de pe drumurile naționale.
Vă reamintim că proiectele anterioare au vizat intersecțiile cele mai aglomerate și zona insulelor de calmare de la intrarea în localități”,