Ieri, polițiștii din Predeal au depistat, în trafic, un bărbat, în vârstă de 35 ani, care conducea un autovehicul pe drumurile publice din interiorul stațiunii, fără să dețină permis de conducere.
În momentul în care i-au fost solicitate documentele, conducătorul auto, care se deplasa pe strada Eroilor din localitate, a declarat că nu posedă permis de conducere- fapt ce a fost confirmat după interogarea bazelor de date ale Poliției Române.
În autoturism se afla și proprietara vehiculului, care știa că ”șoferul” nu posedă permis de conducere,