Corona Brașov a fost umilită de rivala SC Miercurea Ciuc într-un meci contând pentru Campionatul Național de hochei pe gheață, dar și pentru Erste Liga. Alexandru Dedu, managerul general al Coronei, i-a băgat în ședință pe jucători, antrenori și oficialii echipei pentru acest rezultat umilitor. „A fost lucruri care nu mi-au făcut plăcere și aici mă refer la înfrângerea cu 7-0 a echipei de hochei la Miercurea Ciuc. Asemenea rezultate mă fac să mă simt incomod. Nu am nicio problemă atunci când este o atitudine corectă și pierdem,