Corona Brașov a câștigat meciul disputat astăzi, la Galați, cu echipa locală CSM, partidă care a contat pentru etapa a 21-a a Seriei A din Divizia A de handbal feminin. Elevele lui Alin Bondar s-au impus cu 25-21 (10-8), după un meci în care au fost în permanent la conducere pe tabelă. „Felicitări întregii echipe! Este victoria tuturor! Astăzi am fost un grup care a simțit la fel pe tot parcursul jocului. Din păcate, un grup nu se construiește peste noapte și doar timpul poate aduce această unitate.