Sursă foto: IGPR
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/01/image-2022-10-1-25822137-0-sistem-monitorizare-600×450.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/01/image-2022-10-1-25822137-0-sistem-monitorizare.jpg” title=”Guvernul României extinde utilizarea brățărilor electronice pentru monitorizarea inculpaților”/>
Guvernul a adoptat joi o măsură importantă pentru combaterea fenomenului fugarilor. S-a aprobat extinderea utilizării brățărilor electronice pentru monitorizarea inculpaților care încearcă să evite răspunderea penală. „Pas important pentru combaterea fenomenului fugarilor, adoptat, astăzi, în ședința de Guvern. Azi s-a mai pus o piedică în calea persoanelor care înțeleg să se sustragă de la răspunderea […]
Guvernul României extinde utilizarea brățărilor electronice pentru monitorizarea inculpaților