Greva profesorilor continuă și luni, 12 iunie, în toate unitățile de învățământ din țară. „Luni este grevă în toate școlile”, precizează liderul FSLI, Simion Hăncescu. „Concluzia e una foarte clară. Colegii vor să vadă proiectul actului normativ. Ne vom pronunța mâine, la ora 10. (…) Până atunci greva continuă”, spune președintele FSE, Marius Nistor, potrivit […]
Greva profesorilor continuă luni – „Lecțiile care nu au fost predate trebuie recuperate”