foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/11/primiri-urgente-7-scaled.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/11/primiri-urgente-7-1200×800.jpg” title=”Grevă japoneză în spitalele din Sibiu – Lider de sindicat: „Avem semnale pozitive, dar dacă nu se rezolvă, continuăm cu greva generală” 2″/>
foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/11/primiri-urgente-7-scaled.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/11/primiri-urgente-7-1200×800.jpg” title=”Grevă japoneză în spitalele din Sibiu – Lider de sindicat: „Avem semnale pozitive, dar dacă nu se rezolvă, continuăm cu greva generală” 1″/>
Sindicaliștii din sănătate din toată țara sunt, începând de miercuri, în grevă japoneză. Aceștia nu și-au întrerupt activitatea, însă poartă fie banderole, fie ecusoane cu însemnele „SANITAS”. Liderul de sindicat Dan Pirnoiu spune că greva are loc și în spitalele din județul Sibiu și, dacă problemele nu se vor rezolva, vor trece la pașii următori: […]
Grevă japoneză în spitalele din Sibiu – Lider de sindicat: „Avem semnale pozitive, dar dacă nu se rezolvă, continuăm cu greva generală”