foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/06/politistsibiu.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/06/politistsibiu.jpg” title=”Geantă suspectă în Capitală – Polițiștii au găsit în ea un obuz 6″/>Polițiștii din București au fost sesizați, sâmbătă, că pe o stradă din Capitală a fost observată o geantă în care se afla un obiect metalic degradat.
Direcția Generală de Poliţie a Municipiului București – Secția 10 Poliție a fost sesizată sâmbătă, prin apel la 112, că pe o stradă, a fost observată o geantă deschisă, în care se află un obiect metalic, degradat, ce pare a fi un obuz, scrie Mediafax.
La fața locului s-au deplasat polițiști, precum și pompieri. Obiectul urmează să fie ridicat.