Municipalitatea brașoveană îi premiază, joi, 6 aprilie, pe cei mai buni sportivi ai Brașovului în anul 2022 . Primă ediție a ,,Galei sportului brașovean” va avea loc, joi, de la ora 18.00, la Teatrul Sică Alexandrescu. La eveniment sunt invitați să participe staff-urile tehnice ale sportivilor, dar și membrii familiilor acestora. ,Această gală are rolul de a-i onora, în mod public, pe cei care fac cinste Brașovului din punct de vedere sportiv, de a-i prezenta comunității și, nu în ultimul rând, de a le oferi modele copiilor și tinerilor care vor să realizez performanțe în sport.