Gala Elitelor Medicale, cel mai important eveniment medical al anului, a fost găzduită la Bistrița. 6 din cele 26 de premii acordate specialiștilor din domeniul medical au ajuns în Bistrița-Năsăud.
„Mă-nclin în fața voastră, căci ne faceți atât de mult bine și realizăm încă odată că eforturile noastre nu sunt în zadar:
DR.