A început așternerea covorului asfaltic pe DN 7, între sensul giratoriu de la Veștem și localitatea Boița, în județul Sibiu.
Conform D.R.D.P. Braşov, lucrările vizează înlocuirea stratului de uzură pe toată lățimea drumului. Preconizăm că lucrările vor dura aproximativ 10 zile.
„În această perioadă vă rugăm să circulați cu prudență în zona șantierului și să respectați semnalizarea temporară. Ne cerem scuze pentru disconfortul creat!”, a transmis DRDP Braşov.
Urmăriți Ora de Sibiu și pe Google News