Pompierii sibieni au intervenit noaptea trecută, în Tălmaciu, pentru a lichida un incendiu care a izbucnit la o pensiune. Treizeci de persoane cazate s-au autoevacuat.
“În cursul nopții, în jurul orei 02:52, pompierii militari din cadrul ISU Sibiu au intervenit de urgență cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autoscară și un echipaj SMURD, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o unitate de cazare turistică din Tălmaciu. La fața locului incendiul se manifesta generalizat la acoperiș și etajul superior”,