Locomotiva electrică unui tren a luat foc, miercuri, în Videle, județul Teleorman, iar 250 de călători au fost evacuați. Nu sunt raportate victime.
Potrivit ISU Teleorman, aproximativ 250 de persoane s-au autoevacuat din trenul de persoane, niciuna neavând nevoie de îngrijiri medicale, relatează Mediafax.
Incendiul s-a manifestat generalizat la locomotiva electrică a trenului și a afectat parțial și un vagon de călători.
„Focul este localizat, pompierii acționând acum pentru lichidarea incendiului”, arată ISU Teleorman.
Este vorba de locomotiva trenului IR 349 București Nord – Arad,