Corona Brașov, victorie dramatică în meciul cu Știința București. Reacția lui Alin Bondar. Corona Brașov a câștigat, astăzi, meciul din etapa a doua a Ligii Naționale de handbal feminin. Elevele lui Alin Bondra s-au impus, pe teren propriu, cu scorul de 30-29 (17-12). Pentru Corona au marcat: Ştefania Lazăr – 8 goluri, Pletikosic şi Carlos Azenaide – 5 și Patricia Moraru 4. „Meciul a fost mai greu decât anticipam după pauză. În partea secundă, dacă nu aveam sprijinul publicului probabil că ne era greu să câștigăm.