Un incendiu a izbucnit în noaptea de luni spre marți, în jurul orei 00:30, pe Autostrada A1, sensul Sibiu-Sebeș. O autoutilitară încărcată cu PET-uri a fost cuprinsă de flăcări.
Potrivit ISU Alba, Garda de intervenție Sebeș a intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu pe autostrada A1, sensul Sibiu – Sebeș.
Pompierii au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă.
La momentul ajungerii forțelor de intervenție la locul solicitării incendiul se manifesta cu ardere generalizată la întreg autoturismul.