Final de cantonament pentru FC Braşov.
FC Brașov a încheiat cantonamentul de la Cheile Grădiștei. În această dimineață, fotbalistii lui Dan Alexa au venit la Brașov pentru un antrenament pe stadionul Metrom, după care au primit liber până sâmbătă după amiaza când este programat jocul amical cu AFC Odorheiu Secuiesc (Liga 3).
Dan Alexa s-a declarat mulțumit de acest stagiu de pregătire de carele echipa a beneficiat la Cheile Grădiștei.
„Pentru noi a fost foarte important că am reușit să plecăm într-un cantonament.