Filarmonica de Stat Oradea se bucură să își țină publicul aproape și pe perioada verii, în cadrul stagiunii estivale intitulată INITIO 2024. Inițiativa Filarmonicii de Stat din Oradea are ca scop prezentarea unor concerte memorabile, simfonice și vocal-simfonice, în spații neconvenționale, în lunile august și septembrie. Programele concertelor cuprind lucrări apropiate de sufletul ascultătorilor, fiind […] » Mai multe detalii