Sindicaliștii federației „Solidaritatea Sanitară” continuă protestele. Medici din toată țara, inclusiv din Sibiu, vor picheta, joi, la prânz, spitalele. Aceștia sunt nemulțumiți de indiferența Guvernului față de adevăratele revendicări ale angajaților din Sănătate, motiv pentru care acțiunile nu se vor opri aici. Până la finalul lunii iulie, aceștia ar putea intra în grevă generală. În […]
Federația „Solidaritatea Sanitară” pichetează din nou spitalele – Medicii din Sibiu continuă greva – „Mulți și-au anunțat demisia”