FCSB – Corvinul Hunedoara 3-0, în Supercupa României! Campioana a câștigat primul trofeu al sezonului
FCSB a câștigat Supercupa României, după 3-0, pe stadionul Steaua, cu divizionara secundă Corvinul Hunedoara. Golurile roș-albaștrilor au fost reușite de David Miculescu, Marius Ștefănescu și Luis Phelipe. Marius Ștefănescu a fost desemnat cel mai bun jucător al meciului din Ghencea.
FCSB – Corvinul Hunedoara 3-0 (1-0)
Au marcat: Miculescu ’21, Ştefănescu ’52 şi Luis Phelipe ’80.
FCSB: Vlad – Antwi, Dawa, Chiricheş (Ngezana ’74),