FC Hermannstadt e una dintre cele 16 echipe din România care a primit licența de participare în Liga 1 sezonul următor. Toate cele 16 cluburi care au participat în prima divizie în ultimul sezon, cele două promovate direct din Liga 2, Poli Iași și Oțelul Galați, și formațiile de la baraj, Dinamo și FC Buzău, […]
FC Hermannstadt a primit licenta de participare în Liga 1 pentru sezonul următor