Primăria Brașov a organizat marți un exercițiu în Șaua Tâmpei pentru a testa capacitatea de reacție a angajaților Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență și a echipelor de voluntari.
,,În data de 18.06.2024, în jurul orei 12.00, un trecător aflat pe poteca ce duce de la Șaua Tâmpei spre zona de belvedere a observat fum care se ridica din zona împădurită din vecinătatea potecii” – așa începe scenariul exercițiului pe care Municipalitatea l-a organizat marți pentru a testa capacitatea de reacție a angajaților și voluntarilor de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență,