În perioada 10 – 13.07.2024, Ministerul Educației și Inspectoratul Școlar Județean Timiș au organizat desfășurarea fazei naționale a Sesiunii de comunicări științifice ale elevilor din clasele liceale pentru disciplina geografie, la Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga” Timișoara. În total au participat 91 elevi la trei secțiuni: geografie fizică (25 elevi), geografie umană (34 elevi) și […]
Eugen Popa de la ”Goga” premiul întâi la Națională de Comunicări Științifice pentru Geografie Umană