69 de persoane din Bistrița-Năsăud, adulți și copii, au ajuns la spital, în ultimele zile, cu simptome de toxiinfecție alimentară.
Conform unei informări a purtătorului de cuvânt al Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița, la Unitatea de Primire a Urgențelor din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița s-au prezentat, de luni și până astăzi, mai mulți pacienți – copii și adulți – cu simptome de toxiinfecție alimentară (febră,