Rareș Băilă și Cătălina Georgescu, elevi la Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” din Sibiu, au reușit să ia mențiune la Olimpiada Națională de Limba engleză.
Cătălina Geogescu este elevă în clasa a 10-a și este pasionată de desen și limba engleză. În urmă cu doi ani, Cătălina a obținut notă maximă la Evaluarea Națională, iar acum a luat mențiune la Olimpiada de Limba engleză. Pentru ea, engleza reprezintă punctul forte, însă proba de discurs a pus-o puțin în dificultate.
„A fost o experiență foarte frumoasă,