Peste 300 de elevi de la Liceul Pedagogic ,,Gheorghe Șincai” au fost implicați de polițiștii sălăjeni în activități preventive, menite să crească gradul de conștientizare a respectării regulilor de conviețuire socială. Acțiunea a avut loc miercuri, 26 aprilie, timp de două ore, polițiștii de proximitate, de ordine publică și polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Zalău, împreună cu polițiștii Serviciului Criminalistic și luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj au desfășurat activități educativ-preventive la Liceul Pedagogic ,,Gheorghe Șincai” din Zalău. » Mai multe detalii