Primăvara aduce la Filarmonica de Stat Oradea un festival care îi este dedicat. Așa cum primăvara simbolizează renașterea naturii, prospețimea, speranța, la fel și „Festivalul Primăverii” promovează tinerele talente, muzicienii aflați încă la început de drum, care reprezintă adevărate speranțe pentru lumea muzicală de mâine. Alături de tinerii artiști, pe scenă se vor afla și […] » Mai multe detalii