Două persoane au murit electrocutate, la Brașov, în noaptea de luni spre marți, informează ISU Brașov.
Salvatorii au fost solicitați prin intermediul unui apel la nr. unic 112, pentru a acorda primul ajutor pentru două persoane electrocutate. Spre locul solicitării au fost direcționate 2 echipaje SMURD dintre care unul cu medic, și 2 echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean.
Celor 2 victime li s-au aplicat manevrele de resuscitare conform protocolului, manerve la care nu au răspuns, fiind declarat decesul acestora.
Articolul Două persoane au murit electrocutate,