Comunicarea a devenit prea solicitantă și incomodă, după nici un mandat, pentru un primar din Bistrița-Năsăud. Sătul de întrebări și lămuriri incomode în ședințele de consiliul local, acesta și-a anunat consilierii că, pentur a adresa orice întrebări, consilierii trebuie să depună o cerere, cu cel puțin o zi înainte de ședință.
Este vorba de primarul comunei Șanț, Marian Forogău,