Doi tineri de 19, respectiv 24 de ani, au fost verificați de jandarmi după ce o persoană a sunat la 112 și a anunțat că aceștia consumă droguri în fața unui magazin. Asupra lor au fost găsite mi multe hârtii în care era împachetată o substanță vegetală.
„Jandarmii bistrițeni au intervenit în zona Andrei Mureșanu, unde doi tineri au fost surprinși în apropierea unui magazin în timp ce consumau substanțe susceptibile de a fi interzise!