Consiliul Director al Federației Române de Baschet a stabilit miercuri regulamentele de desfășurare ale Ligii Naționale de Baschet Masculin și ale Cupei României, în sezonul 2023/2024. Cea mai importantă schimbare este faptul că, din sezonul următor va fi obligatoriu ca doi jucători români să fie în permanență pe teren. În stagiunea 2022-2023, regulamentul impunea ca […]
Doi români pe teren în jocurile din Liga Națională de Baschet – Reacția CSU Sibiu: ”Cluburile trebuie să investească și la nivel juvenil”