Dispozitiv de supraveghere montat de polițiști pentru acte de violență domestică.
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Brașov – Secția 1 au emis un ordin de protecție provizoriu și au montat un dispozitiv electronic de supraveghere unui bărbat acuzat de acte de violență asupra fostei sale soții.
Pe data de 12 iunie, în jurul orei 19:00, polițiștii au fost sesizați cu privire la un incident de violență domestică în municipiul Brașov. Conform raportului, o femeie a fost agresată fizic de fostul său soț în urma unui conflict.