Ieri în jurul orei 11.00, polițiștii au oprit în trafic, pentru control, o tânără, în vârstă de 25 ani, din județul Buzău, care conducea un autovehicul pe strada Egretei, din municipiul Brașov.
Procedându-se la testarea conducătoarei auto cu aparatul DrugTest rezultatul a fost pozitiv la cannabis. În consecință, aceasta a fost condusă la o unitate medicală autorizată pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a substanței psihoactive în organism.
Trei ore mai târziu, polițiști din cadrul Biroului Rutier Brașov au oprit în trafic,