Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Borș I, împreună cu lucrători ai Comisariatului Județean Bihor din cadrul Gărzii Naționale de Mediu, au efectuat controlul, la intrarea în ţară, pentru un mijloc de transport încărcat cu șase tone de deșeuri, constând în lăzi frigorifice uzate. Autorităţile de control nu au permis intrarea în ţară […] » Mai multe detalii