O delegație din orașul Budakeszi (Ungaria) a vizitat marți, 6 iunie, municipiul Bistrița. Membrii delegației au fost primiți de către viceprimarul sorin Hangan, dar și de către membrii organizației UDMR din Bistrița, care au un singur reprezentant în consiliul local, pe Mathe Attila.
[themoneytizer id=”92839-1″]
„Am primit cu mare bucurie ieri, 6 iunie, delegația orașului Budakeszi (Ungaria) în municipiul nostru.